Suszona lucerna w karmieniu zwierząt

stokpic / Pixabay

Jak wynika z ostatnich obserwacji najlepszym produktem, który sprawdza się wyśmienicie w praktyce jest właśnie lucerna. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o jej zieloną wersję, która jest z powodzeniem stosowana przez dziesiątki lat przez hodowców. Dokładniej mówiąc mamy tutaj na myśli zbliżoną do niej wersję, jednak w postaci suszonej co zmienia postać rzeczy. I o ile na pierwszy rzut oka nie zauważmy większych plusów w jej składzie to jednak dzięki takiej postaci będziemy mieć możliwość karmienia swoich zwierząt wyżej wspomnianym produktem przez cały rok. Rzuca to całkiem nowe spojrzenie na kwestię skarmiania umożliwiając nam jednocześnie dostarczanie niezbędnych i równocześnie zawartych w niej substancji odżywczych przez cały rok. Nie ma się więc czemu dziwić, że coraz więcej hodowców zaczyna doceniać ten produkt zmieniając dietę swoich zwierząt i przechodząc na jego główne zastosowanie.

Dlaczego warto postawić na susz z lucerny?

Jak w przypadku zmiany bądź doboru paszy dla naszych zwierząt zwracamy swoją uwagę na wiele konkretnych elementów jakie są zawarte w ich składzie. Jest to oczywiście bardzo rozsądne podejście, jednak w dalszym ciągu pomijane przez wielu hodowców co nie ma prawa umożliwić maksymalnego wykorzystania jego potencjału. Warto więc wiedzieć, że wskazówki i zalecenia zapisane na opakowaniu powinny być respektowane, ponieważ jest to w naszym interesie aby odpowiednio podawać skład zwierzętom. Pamiętajmy również, że susz z lucerny jest jak najbardziej naturalnym produktem stworzonym z wyselekcjonowanych i tylko dobrej jakości roślin. To sprawia, że cechuje go wysoka jakość oraz osiągnięcie dużych wartości odżywczych, które są najbardziej pożądane. Niestety potencjał jaki istnieje w owym produkcie będzie w stanie zostać wyeksponowany wyłącznie po zastosowaniu tego właśnie dodatku z uwzględnieniem jego zalecanego udziału w paszy właściwej.

Przestrzegaj określonych zasad!

Z opinii wielu specjalistów wynika jednoznacznie, że spora część hodowców zwierząt nie stosuje w pełni określonych zaleceń. Otóż nawet tak prosta kwestia, jak uwzględnienie udziału procentowego dodatku w zależności od gatunku zwierząt jest bardzo ważne. Mimo iż nawet niewielkie lecz długotrwałe przedawkowanie zalecanej ilości nie spowoduje większych szkód nie warto ryzykować, ponieważ takowe zawsze istnieją. Co więcej, zwiększenie ilości nie wpłynie bezpośrednio na przyspieszenie wzrostu zwierząt w dalszym ciągu jakby mogło się to wydawać. Jest to również sposób na pewną oszczędność. To samo działa w drugą stronę, mianowicie nie ma sensu zmniejszenie zalecanych dawek, ponieważ nie wpłynie to na poprawę wzrostu hodowli ze względu na dostarczenie zbyt małych dawek substancji odżywczych. Reasumując zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zastosowanie się do zaleceń specjalistów, którzy w wyniku wielu prób oraz badań stworzyli i określili jasny system skarmiania zwierząt wyżej wymienionym produktem. Jego cena także jest bardzo przystępna i nie wygórowana co powinno nas ucieszyć.