Od czego zacząć przygodę z sudoku?

Mieczyslaw / Pixabay

Wiele osób chce poprawić działanie swojego umysłu. Najłatwiej jest zrobić to poprzez łatwe ćwiczenia, takie jak choćby rozwiązywanie krzyżówek. Dla wielu osób krzyżówki są jednak zbyt nudne i poszukują nieco bardziej zajmującego zajęcia. Logiczne myślenie ma poprawiać rozwiązywanie sudoku. Od czego zacząć przygodę z tego typu łamigłówką?
Sudoku łatwe to zazwyczaj pierwszy poziom, jeśli chodzi o trudność rozwiązywania. Na ten poziom powinni zdecydować się wszyscy początkujący. Łatwy poziom gry pozwala szybko rozwiązać zagadkę. Na czym polega rozwiązywanie sudoku? W przypadku tej gry najważniejsze jest to, by odpowiednio uzupełnić liczbami puste miejsca.

 

Choć na pierwszy rzut oka wygląda to na dość skomplikowane, jednak tak naprawdę gra jest prosta.
Zasady gry sudoku są łatwe. Liczby, które należy wpisać w puste miejsca mieszczą się w zakresie od 1 do 9. Liczby te nie mogą powtórzyć się w wydzielonych kwadratach, ani w pionowych i w poziomych rzędach. Im wyższy poziom trudności, tym bardziej skomplikowane staje się wytypowanie właściwych liczb. Zazwyczaj w przypadku trudnych poziomów w wielu przypadkach do wpisania możliwe są dwie liczby, ale tylko jedna z nich jest prawidłowym rozwiązaniem.