Charakter maltańczyka

haidi2002 / Pixabay

Maltańczyki to urocze, małe, białe pieski o wesołym sposobie bycia i serdecznym nastawieniu zarówno do dorosłych jak i do dzieci. Są wspaniałymi, wiernymi przyjaciółmi, które dzięki swojej inteligencji i radości z życia świetnie nadają się na czworonożnego towarzysza.
Każdy niemal maltańczyk charakter ma pogodny i serdeczny, oraz dzięki swojemu niewątpliwemu urokowi osobistemu ma dar zjednywania sobie ludzi. To właśnie dlatego ludzkość ceni sobie tę rasę już od tysięcy lat-Maltańczyki bowiem towarzyszą ludziom już od epoki starożytnej.

 

Te małe pieski nadrabiają swój mikry wzrost swoją odwagą i śmiałością, oraz chęcią do przygód na spacerach-nie są jednak skłonne do ucieczek, ponieważ nie posiadają instynktu myśliwskiego. Są bardzo bystre i chętnie uczą się nowych rzeczy, dzięki czemu nie sprawiają problemów w tresurze.
Maltańczyki to psy wrażliwe i delikatne, które źle znoszą stres i krzyk właściciela, dlatego nie należy na nie krzyczeć lub stosować stresujących je metod szkolenia. Dobrze traktowany Maltańczyk odwdzięczy się właścicielom bezgraniczną miłością, łagodnością i czułością.